Powodów, dla których nie chcemy pojawić się na konkretnym wydarzeniu może być mnóstwo - od braku sympatii do zapraszającego po problemy finansowe. Jak ładnie odmówić i czy należy podać przyczynę? Zdecydowanie nie jesteśmy zobligowani do tłumaczenia się z tego jak chcemy spędzić letni weekend, czy gospodarować rodzinnym budżetem. Co więcej, im bardziej będziemy brnąć w tłumaczenia, tym nasza odpowiedź będzie mniej wiarygodna. Zgodnie z zasadą nie narzekaj, ale też się nie tłumacz się bez potrzeby sprawdź z nami gotowe przykłady na to jak grzecznie odmówić zaproszenia na wesele, komunię czy inną uroczystość bez wchodzenia w szczegóły.
Powinniśmy odmówić, ale mamy prawo do przemilczenia powodu, ponieważ wszystko to, co powiemy przyszłym nowożeńcom, może obrócić się na naszą niekorzyść. W końcu nikt nie chce wyjść na skąpca, czy zdradzić się z brakiem sympatii. Jednak zgodnie z polską tradycją państwo młodzi nawet jeśli nie otrzymają od nas deklaracji to w 90 proc. przypadków i tak będą się kontaktować w celu uzyskania jasnej odpowiedzi. Jak odmówić przyjścia na wesele lub inną uroczystość? Poniżej znajdziesz gotowe przykłady.
Jak odmówić przyjścia na wesele? Oto kilka przykładów:
Powyższe odmowy można przeredagować i wykorzystać również w przypadku zaproszeń na inne uroczystości.
Wiemy już, jak odmawiać zaproszenia na wesele bez tłumaczenia, ale czasami zwłaszcza przy bardzo zażyłych relacjach druga strona i tak prawdopodobnie będzie chciała poznać powód. Co powiedzieć w tym przypadku? Jak grzecznie odmówić zaproszenia na wesele u bliskich przyjaciół lub rodziny? Oto przykład:
Zobacz też: Chcesz schudnąć do wiosny? Oto małe zmiany, dzięki którym naprawdę zaczniesz tracić zbędne kilogramy
Komentarze (0)
Jak grzecznie odmówić zaproszenia? Coś o sztuce trudnych rozmów i gotowe przykłady do wykorzystania
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy - napisz pierwszy z nich!