Uważaj, gdzie nocujesz podczas majówki. Policja ostrzega przed oszustami. "Należy wnikliwie sprawdzić obiekt"

Długi weekend majowy już lada moment. Niestety poza okazją do wspaniałych podróży i odpoczynku jest to także dla niektórych możliwość na zarobienie szybkich pieniędzy. Policja ostrzega przed oszustami. Wzmożona czujność jest tutaj wskazana. Na rynku pojawia się mnóstwo ofert z fikcyjnymi noclegami.

Zachęciła cię oferta taniego noclegu na majówkę? Lepiej sprawdź to dwa razy. W sieci uaktywnili się oszuści, którzy proponują apartamenty i pokoje w wyjątkowo przystępnych cenach, pobierają zaliczki i znikają. Jeżeli nie chcesz paść ich ofiarą, zapamiętaj kilka istotnych zasad. 

Zobacz wideo Czysty ruszt, pięknie podane przekąski i szybko schłodzone napoje, czyli myki na sezon grillowy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tani nocleg na weekend majowy 2023. Policja radzi, co należy robić, aby nie dać się oszukać

Policja apeluje o rozwagę podczas tegorocznej majówki, twierdząc, iż oszuści oferują w internecie tzw. fikcyjne hotele i pensjonaty. W ten sposób pobierają od zainteresowanych zaliczki za noclegi, które w rzeczywistości nie istnieją. 

Przed nami czas wyjazdów na długi majowy weekend. Zanim zarezerwujemy pobyt i wpłacimy pieniądze, należy wnikliwie sprawdzić obiekt, do którego zamierzamy się udać

- radzi rzecznik zakopiańskiej policji cytowany przez serwis "Business Insider". 

Co zrobić, aby nie dać się nabrać? Policja przypomina, iż warto zwracać szczególną uwagę na informacje zawarte w ogłoszeniu oraz zdjęcia. Należy także porównać daną ofertę z innymi, gdyż wyjątkowo niska cena, wcale nie musi oznaczać "daru od losu". 

Atrakcyjne hotele czy pensjonaty kuszące znakomitą lokalizacją, wysokim standardem i jednocześnie niską ceną mogą okazać się obiektami, które wcale nie istnieją. Porównajmy cenę wynajmu w różnych obiektach, sprawdźmy, czy dany adres faktycznie istnieje. W przypadku prywatnych ogłoszeń warto zadzwonić np. do pobliskiego lokalu usługowego i zapytać o obiekt, do którego zamierzamy się udać. Nie sugerujmy się opiniami zadowolonych klientów dostępnymi na stronie internetowej obiektu. W przypadku oszustwa są one spreparowane. Zasięgnijmy opinii z innych miejsc

- zaznacza policja. 

Oszustwo na tani hotel. Jak chronić się przed naciągaczami podczas weekendu majowego? 

W celu uniknięcia utraty pieniędzy z powodu wynajęcia nieistniejących noclegów należy dokładnie sprawdzać dane adresowe oraz zweryfikować znalezione ogłoszenie z oficjalną stroną internetową danego obiektu. Gdy jest to niemożliwe, warto zwrócić uwagę na ilość podanych informacji. Jeżeli jest ich bardzo mało, należy zastanowić się nad takim miejscem dwa razy. W przypadku wymaganej zaliczki trzeba zachować szczególną ostrożność. Najlepiej poprosić o wystawienie faktury oraz wpłacać ją na konto bankowe z zachowaniem wszelkiej dokumentacji dotyczącej transakcji. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.