Kiedy dzieci mają wolne przed świętami Wielkanocnymi? Ich wypoczynek potrwa kilka dni

Kiedy dzieci mają wolne przed świętami wielkanocnymi? Pociechy mogą się cieszyć nieco dłuższym czasem odpoczynku w okresie Wielkanocy, niż ich rodzice. Przypominamy, w jakich dniach uczniowie nie muszą iść do szkoły oraz jakie inne "urlopy" czekają ich jeszcze w tym roku szkolnym.

Podczas gdy osoby pracujące mogą liczyć zaledwie na jeden dzień wolnego, dzieci i młodzież będą delektować się wypoczynkiem kilka dni. W tych dniach uczniowie opuszczą szkolne mury i skupią się na przygotowaniach do świąt wielkanocnych. 

Zobacz wideo Prawo Marcina: Jeśli w jakichś szkołach są łamane prawa ucznia, to tam namawiam do buntu [AUTOPROMOCJA]

Ile wolnego w szkole na Wielkanoc 2024? Dzieci mogą liczyć na dłuższy wypoczynek niż ich rodzice

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. To wyjątkowy moment w roku dla każdej wierzącej osoby, ale nie tylko. Uroczystość ta to doskonała okazja na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Tego pod dostatkiem będą mieli uczniowie. Już w czwartek 28 marca będą mogli skupić się na przygotowaniach do świąt oraz poświęcić kilka chwil na odpoczynek. Do szkół wrócą już po Wielkanocy, a dokładnie we wtorek 2 kwietnia. Ile młodzież będzie musiała poczekać na kolejne dni wolne od nauki? Tych jak się okazuje, w tym roku będzie jeszcze całkiem sporo. 

Dni wolne od szkoły 2023/2024. Kolejna laba czeka uczniów już niedługo

Na kolejne złapanie oddechu uczniowie muszą poczekać na początek maja. Ich wypoczynek rozpocznie się w środę 1 maja i potrwa do poniedziałku 6 maja. Co ciekawe, młodzież ze szkół ponadpodstawowych pojawi się w placówkach tylko na jeden dzień. Wszystko przez matury. Obowiązkowe egzaminy w tym roku wypadają: 

  • 7 maja (wtorek) - egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym;
  • 8 maja (środa) - egzamin z matematyki na poziomie podstawowym (rano), języka kaszubskiego, łemkowskiego i łacińskiego oraz kultury antycznej (po południu);
  • 9 maja (czwartek) - egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym (rano). Języka francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego na poziomie podstawowym (po południu).

Trzy dni wolne od nauki czekają także uczniów szkół podstawowych. Tutaj z kolei za dodatkowym "urlopem" będą stały egzaminy ośmioklasistów, które zaplanowano na:

  • 14 maja (wtorek) - egzamin z języka polskiego,
  • 15 maja (środa) - egzamin z matematyki,
  • 16 maja (czwartek) - egzamin z języka obcego nowożytnego.

Zanim uczniowie na dobre porzucą książki, zeszyty i podręczniki, czeka ich chwila wytchnienia pod koniec maja, a dokładnie 30 dnia tego miesiąca. Wypada wówczas Boże Ciało. Już trzy tygodnie później młodzież rozpocznie upragnione wakacje. W tym roku zaczną się one 21 czerwca i potrwają do 2 września.

Więcej o: