Astry marcinki - pielęgnacja w ogrodzie. Pamiętaj o tym, a kolorowe kwiaty będą cię zachwycać jesienią

Marcinki, czyli inaczej astry bylinowe zdobią wiele polskich ogrodów i nadają im niepowtarzalnego uroku w okresie jesiennym. Kwiaty te mogą zachwycać nawet w listopadzie. Jeśli chcesz, aby twój ogród odżył jesienią, sprawdź, jak dbać o marcinki. Dzięki temu będą kwitły przez długi czas.

Szukasz rośliny, która ozdobi twój ogród nawet późną jesienią? Jeśli tak, świetną opcją będą marcinki. Jesień według wielu osób związana jest z szarością i brakiem kolorów, jednak jeśli masz ogród i chcesz, aby nabrał barw, wystarczy, że posadzisz astry bylinowe, a przestrzeń przed domem nabierze życia nawet w szare listopadowe dni. 

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Astry marcinki - pielęgnacja w ogrodzie. O tym musisz pamiętać jeśli chcesz, aby pięknie kwitły

Marcinki to powszechnie lubiane kwiaty, które często występują w polskich ogrodach i sprawiają, że te nawet jesienią tętnią życiem. Rośliny należą do rodziny astrowatych, a ich rodzaj obejmuje około 600 gatunków, które pochodzą z różnych miejsc półkuli północnej. Marcinki są jednymi z bardziej cenionych bylin zimujących w gruncie. Wielu początkujących ogrodników chętnie po nie sięga, ponieważ nie mają wygórowanych wymagań, a ich pielęgnacja jest prosta. O czym musisz wiedzieć podczas uprawy tych roślin? Ich kwitnienie będzie najintensywniejsze na stanowisku słonecznym, więc właśnie tam najlepiej je zasadzić. A jak dbać o nie w późniejszych etapach? 

Pielęgnacja marcinków w ogrodzie. Zwróć uwagę na ich podlewanie 

Astry to rośliny, które tak jak wspominaliśmy, nie są trudne w uprawie, jednak na pewne kwestie trzeba zwracać uwagę. Jedną z nich jest podlewanie, które powinno być regularne i dosyć obfite. W szczególności musisz o tym pamiętać w okresach suszy, aby nie doprowadzić do uschnięcia rośliny. Jeśli zdarzy ci się zapomnieć o podlaniu, prawdopodobnie kwiat przeżyje, jednak jego okres kwitnięcia nie będzie tak długi, jaki mógłby być. Jeśli chodzi o nawożenie, należy wykonywać je przed kwitnieniem. Używaj nawozów wieloskładnikowych, lecz nie zapominaj, że nadmiar azotu nie wpływa dobrze na astry.

Zastanawiasz się jakie astry posadzić w ogrodzie? Pomyśl nad najpopularniejszymi odmianami, które spotykane są również w polskich ogrodach. Aster nowoangielski to wysoka bylina, która potrafi osiągnąć nawet 200 cm wysokości, ma szorstkie i szarawe liście oraz sztywne łodygi. Aster nowobelgijski ma od 40 do 160 cm wysokości, więc jest nieco niższy, ale równie pięknie ozdobi ogród.

Więcej o: