Przepis na sernik z wiaderka na herbatnikach. Idealny na ważne okazje

Ten puszysty sernik z wiaderka zawsze wychodzi doskonale. Korzystając z tego przepisu, podbijemy podniebienia nawet najbardziej wybrednych gości.

Bardzo puszysty, kremowy, rozpływający się w ustach - ten przepis na sernik z wiaderka powinien na stałe znaleźć się w twoim repertuarze. Do przygotowania popularnego ciasta nie potrzeba niecodziennych składników, ani bardzo dużego doświadczenia. Warto za to uzbroić się w cierpliwość. Będzie konieczna po upieczeniu ciasta, kiedy zostawimy je w piekarniku do ostygnięcia. Ale na ten sernik zdecydowanie warto czekać!

Zobacz wideo Klasyk w nowej postaci, czyli sernik mango

Sprawdzony przepis na sernik z wiaderka 

Czego potrzebujemy? 

  • 1 kilograma twarogu z wiaderka (w temperaturze pokojowej)
  • 1 szklanki cukru 
  • 1 opakowania cukru wanilinowego 
  • 3 opakowania budyniu śmietankowego 
  • 5 jajek (w temperaturze pokojowej)
  • 1 szklanka mleka (w temperaturze pokojowej)
  • kostka roztopionego masła
  • 1 duże opakowanie herbatników maślanych 

Jak przygotować sernik z wiaderka? 

Zaczynając, upewnijmy się, że wszystkie składniki na nasz sernik z wiaderka mają temperaturę pokojową. To bardzo ważne - dzięki masa będzie aksamitna.

  1. Zaczynamy od przygotowania formy - blaszkę o wymiarach 25 x 45 cm wykładamy papierem do pieczenia. Na spodzie układamy herbatniki
  2. Do miski wkładamy nasz twaróg z wiaderka, dodajemy żółtka, cukier, cukier wanilinowy i wsypujemy budyń. Miksujemy wszystko na niskich obrotach. Powoli wlewamy mleko i roztopione jajko. Masa powinna być gładka. 
  3. W oddzielnej misce ubijamy białka na sztywną pianę. Dodajemy ją do masy serowej i delikatnie mieszamy, aż składniki na sernik się połączą. 
  4. Gotową masę delikatnie wylewamy na nasze herbatniki. Żeby spód się nie rozpadał, możemy na początku wyłożyć cienką warstwę masy łyżka. 
  5. Sernik pieczemy w 170 stopniach przez około 50 minut, lub nieco dłużej. Ciasto musi być ścięte i zarumienione. 
  6. Po wyłączeniu piekarnika musimy wykazać się cierpliwością - zostawiamy ciasto w wyłączonym, zamkniętym piekarniku do całkowitego przestudzenia. 

Gotowe ciasto możemy oblać lukrem, oprószyć cukrem pudrem, lub posmarować polewą czekoladową. Pyszne będzie także bez dodatków. 

Sernik z wiaderka, który każdemu wychodzi 

Jak widać, przygotowanie sernika z wiaderka to zadanie, z którym poradzą sobie nawet osoby z niewielkim doświadczeniem w kuchni. Na koniec przypomnijmy jeszcze najważniejsze zasady. Żeby sernik się udał, wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej - najlepiej ułożyć je na blacie kilka godzin przed rozpoczęciem robienia ciasta. Sernik pieczemy w dość niskiej temperaturze - 170 stopni. Dzięki temu nabierze odpowiedniej konsystencji. Gotowy sernik z wiaderka z budyniem zostawiamy w wyłączonym piekarniku - najlepiej na całą noc.

Więcej o: