Jeśli masz to na działce, masz tam też komary. Takie miejsca przyciągają najwięcej owadów

Komary nad głową to koszmar wszystkich działkowiczów. Ciężko spędzić miły wieczór na świeżym powietrzu, jeśli wciąż musisz odganiać od siebie irytujące owady. Pielęgnując działkę lub ogród pamiętaj o tych zasadach, a komary będą omijać ten teren z daleka.

Ciepła pogoda ma swoje plusy i minusy. Przy wysokich temperaturach można całe dnie i wieczory spędzać na dworze, w ogrodzie lub na działce. Niestety trzeba pamiętać, że wiąże się to z ciągłym opędzaniem od komarów. To jedne z najbardziej irytujących owadów i niestety nieodłączny element działek. Zanim zużyjesz całe opakowanie preparatu owadobójczego zorganizuj swój ogród w taki sposób, by komarów było na nim jak najmniej. Jest na to kilka sposobów.

Zobacz wideo 3 niezawodne sposoby na uciążliwe komary

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pozbądź się tego z działki. Przyciągają komary jak magnes

Spędzanie ciepłych wieczorów na tarasie czy na działce jest o wiele przyjemniejsze niż w dusznym pomieszczeniu. Jeśli chcesz w tym czasie zrelaksować się i nie myśleć o komarach, zadbaj o kilka ważnych rzeczy. Przede wszystkim pozbądź się wszystkich dzikich, gęstych zarośli. Regularnie przycinaj drzewa i krzewy, ponieważ owady zwykle kryją się między liśćmi. Dopilnuj, aby na działce było jak najmniej zacienionych miejsc. Pamiętaj, że komary żyją dzięki wodzie stojącej. Z tego względu należy opróżnić po deszczu wszelkie otwarte pojemniki, w których mogła zgromadzić się woda. W ten sposób zmniejszysz ilość komarów na swojej działce, które ulokują się na innym, bardziej przyjaznym dla nich terenie.

Te rośliny odstraszają komary. Pamiętaj o tym, a owady nie zbliżą się do działki

Wycinanie zarośli to jednak nie wszystko. Istnieją rośliny, które swoim zapachem odstraszają komary, choć dla człowieka są ledwo wyczuwalne. Są to:

  • komarzyca,
  • lawenda,
  • kocimiętka,
  • koper włoski,
  • sumak octowca,
  • mięta,
  • bazylia,
  • rozmaryn.

Zasadź te rośliny w swoim ogrodzie lub na działce, a komary z pewnością będą omijać je z daleka. Możesz także posadzić je w donicach i ustawić na balkonie lub tarasie. Jeśli posiadasz oczko wodne, to warto wpuścić do niego ryby. Będą zjadać jaja komarów, dzięki czemu nie wyklują się nowe. Dla posiadaczy altanek też jest rozwiązanie. Warto osłonić budkę moskitierą, przez którą owady nie dostaną się do środka. W ostateczności można zastosować specjalny oprysk chemiczny na komary, jednak można go wykonać tylko na dużych przestrzeniach i kosztuje kilkaset złotych. Warto również pamiętać, że chemia może zaszkodzić innym roślinom znajdującym się na działce lub przeszkadzać sąsiadom.

Może Cię też zainteresować:
To ostatni moment, aby posadzić te rośliny. Ogrodnicy podpowiadają, co można jeszcze wysiać w ogrodzie
Obierz i nie wyrzucaj. Zalana wodą prawdzi się jako skuteczny, domowy nawóz dla surfinii
- Dzięki temu gałązki będą uginać się od owoców. Ten nawóz sprawi, że maliny będą dorodne i pyszne

Więcej o: