Poczta Polska szuka pracowników. Będzie więcej kontroli abonamentu RTV? O tym warto wiedzieć

Jak otrzymać pracę na poczcie? Przede wszystkim należy uważnie obserwować publikowane ogłoszenia. Pamiętajmy też, że Poczta Polska zatrudnia nie tylko listonoszy czy do "pracy w okienku". Tym razem poszukiwany jest kandydat do kontroli abonamentu RTV. Czy oznacza to, że kontroli będzie więcej?

Abonament RTV to opłata, do której jest zobowiązana większość posiadaczy telewizorów i radioodbiorników. Temat ten budzi sporo emocji wśród użytkowników i niektórzy mogą obawiać się niezapowiedzianych kontroli z Poczty Polskiej. Jeżeli jednak chcielibyśmy przekonać się, jak wygląda to z drugiej strony, teraz pojawiła się taka okazja w jednym z polskich miast.

Zobacz wideo Kamil Sobolewski: Może się okazać, że nie warto się kształcić, skoro pensje się spłaszczają

Poczta Polska: praca szuka człowieka. Teraz możesz spróbować swoich sił w pracy kontrolera

Wspomniane ogłoszenie dotyczy dokładnie stanowiska ds. kontroli abonamentu RTV we Wrocławiu. Do obowiązków osoby zatrudnionej będzie należało:

  • przeprowadzanie kontroli obowiązku rejestracji urządzeń RTV na terenie województwa dolnośląskiego,
  • wsparcie w zakresie opracowywania odpowiedzi na pisma wyjaśniające od abonentów,
  • promowanie rejestracji odbiorników RTV.

Wśród wymagań wymieniono wykształcenie co najmniej średnie, prawo jazdy kategorii B i własny samochód, obsługę komputera i programów pakietu MS Office, dobrą organizację pracy, a także komunikatywność i sumienność. Aplikować można bezpośrednio ze strony Poczty Polskiej. Należy jednak podkreślić, że chodzi tu o umowę o pracę na czas określony w ramach zastępstwa. Co prawda, w ciągu kilku ostatnich miesięcy pojawiały się też podobne ogłoszenia dotyczące m.in. Warszawy i Bydgoszczy, ale kontroli raczej nie będzie więcej w najbliższym czasie, zwłaszcza w przypadku domów prywatnych. Z czego to wynika?

Abonament RTV 2024. Czy kontroler z poczty może wejść do domu?

Choć obowiązek opłat abonamentowych dotyczy dość duże grupy, to Poczta Polska rzadko skupia się na prywatnych użytkownikach.

Zgodnie z ustawą obowiązek rejestracji odbiorników oraz obowiązek przeprowadzania kontroli dotyczy wszystkich użytkowników odbiorników RTV. Poczta Polska skupia się jednak głównie na firmach i instytucjach. Ilość kontroli w gospodarstwach domowych jest znikoma i stanowi jedynie odsetek wszystkich kontroli

- wyjaśnia spółka, cytowana przez Wirtualnemedia.pl. Sam przebieg kontroli opisaliśmy w poprzednim artykule, ale wiele osób zastanawia się też, czy mamy obowiązek wpuścić kontrolera do domu, co może zresztą okazać się istotne dla zrozumienia działania Poczty.

W obecnym stanie prawnym użytkownik samochodu nie ma obowiązku udostępniania pojazdu osobie kontrolującej - podobnie zresztą jak nie ma takiego obowiązku osoba zamieszkująca w lokalu, który miałby być poddany kontroli

- tłumaczyli w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Aleksandra Kolbusz i Sebastian Urban z Kancelarii Prawnej Media. W związku z tym trudno przeprowadzić skuteczną kontrolę, ponieważ pracownik musi sprawdzić, czy nasz odbiornik może faktycznie odbierać program. Być może właśnie dlatego niewiele kontroli jest w ogóle przeprowadzanych.

Więcej o:
Copyright © Agora SA