Najlepsze postanowienie noworoczne 2024 - co sprawi, że zwiększysz swoje szanse na sukces?

Czy postanowienia noworoczne na 2024 rok są po to, aby je łamać? Gdzieś z tyłu głowy zawsze pojawia się myśl, że i tym razem może się nie udać. Złamane obietnice nie muszą stać się tradycją. Sprawdź, jak zrobić postanowienia noworoczne tak, aby faktycznie doświadczyć pozytywnej przemiany wybranej sfery życia.

Postanowienia noworoczne - co to oznacza dla naszej podświadomości? 

Czym są postanowienia noworoczne i jak sprawić, aby zostały dotrzymane? Obietnice złożone o północy na tle wybuchających fajerwerków można porównać do bardzo modnej ostatnio metody wizualizacji marzeń. Życzymy sobie, aby nasze życie odmieniło się na lepsze, kreując w myślach nowy obraz własnej osoby. Ale jak formułować postanowienia noworoczne tak, aby życzenie stało się rzeczywistością? Przede wszystkim nie można zaczynać od zaprzeczenia. Przykład? Zdanie: "Nie będę jeść słodyczy" nasza podświadomość może odczytać to bez pierwszego wyrazu i zdanie stanie się twierdzące. W efekcie możemy nawet zwiększyć swój apetyt na słodkości. 

Jak zrobić postanowienia noworoczne? Liczą się konkrety 

Wiemy już, jak formułować samospełniające się postanowienia, ale co zrobić, aby wypowiedziane lub napisane słowa działały na naszą korzyść? Jak zrobić postanowienia noworoczne z realną szansą na powodzenie? Oto kilka trików:

  • Oprócz zdań twierdzących zamiast mglistego celu, warto dokładnie określić oczekiwany rezultat. Przykład? Zamiast: "Zacznę uprawiać regularnie sport", lepiej to postanowienie sformułować w oparciu o konkrety z dokładnym deadlinem. Przykład? "Przez cały styczeń będę chodzić na godzinne spacery dwa razy w tygodniu". Krótkoterminowe cele mają większą szansę na realizację.  
  • Kolejna kwestia to prawdopodobieństwo pozytywnych rezultatów. Przykład? "Będę czytać pięć książek tygodniowo" lepiej zamienić na jedną. Musimy realnie spojrzeć na własne możliwości i ilość czasu do wykorzystania. Im mniejsze zobowiązanie, tym większa szansa na powodzenie i poczucie spełnienia.
  • Co dodać do postanowienia, aby zwiększyć motywację? Wizja nagrody może skutecznie poprawić nasze wyniki. Przykład: "Jeśli zapiszę się na intensywny kurs francuskiego i uda mi się zakończyć go w terminie, na długi weekend zarezerwuję wycieczkę do Paryża"
Zobacz wideo Nowy rok, nowa ja. Jak zadbać o siebie, gdy w domu mamy dzieci? Ekspertka ma na to genialny patent

Lista postanowień noworocznych - czego najczęściej dotyczą? 

W rozumieniu ogólnym postanowienia noworoczne mają pomóc nam w poprawie jakości życia. Lista postanowień noworocznych może dotyczyć wszystkich lub tylko jednego obszaru, na przykład: 

  • Zdrowie: "Rzucę palenie", a konkretniej? "Ograniczę się do dwóch papierosów dziennie"
  • Miłość: "Znajdę partnera na całe życie" lub "Raz w miesiącu pójdę na randkę w ciemno"
  • Pieniądze: "Będę lepiej zarabiać", lub po prostu "Znajdę dodatkowe zajęcie" 
  • Kariera: "Awansuję", lub "Za trzy miesiące od dzisiejszej daty będę starszym specjalistą" 

Postanowienia noworoczne - pozytywnie i z czułością 

Na koniec przy formułowaniu życzeń warto być wyrozumiałym i spojrzeć na siebie z przymrużeniem oka. Strefa, którą chcemy poprawić, nie spełnia naszych oczekiwań, bo być może nasze priorytety w danym momencie były zupełnie inne. Być może od idealnej sylwetki ważniejsze było zdrowie i dobre samopoczucie, a kariera stanęła w miejscu z powodu spraw rodzinnych. Czy postanowienia noworoczne mogą faktycznie zmienić nasze życie na lepsze? Zdecydowanie tak, ale tylko wtedy, gdy założony cel dopasujemy do naszych potrzeb i stylu życia. 

Zobacz też: Eleganckie i trwałe buty na zimę dla pań po 60-tce - 10 modeli na co dzień i wyjątkowe okazje

Więcej o: