Obsada "Przyjaciół" wciąż otrzymuje 20 mln rocznie. Wiemy, co się stanie z udziałem Matthew Perry'ego

Matthew Perry, znany przede wszystkim z roli Chandlera Binga w popularnym amerykańskim sitcomie "Przyjaciele", zmarł w wieku 54 lat, zostawiając po sobie ogromny majątek. Zarobki całej ekipy gwiazd serialu wynosiły nawet po milion dolarów za odcinek. Wiemy już, kto otrzyma spadek.

28 października 2023 roku, popularny aktor Matthew Perry został znaleziony martwy w swoim domu w Los Angeles. Mężczyzna miał zaledwie 54 lata. Tydzień po tym tragicznym wydarzeniu odbył się uroczysty pogrzeb, na który przybyło wielu przyjaciół i rodzina gwiazdora. Teraz fani zastanawiają się, kto odziedziczy dochody i spadek po celebrycie.

Zobacz wideo Przyjaźń, depresja, sieć i przemoc w oczach zetek. Sprawdźcie specjalny odcinek "Dlaczego".

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Ile zarabiają aktorzy "Przyjaciół"? Obsada wciąż otrzymuje 20 milionów dolarów rocznie 

Serial "Przyjaciele", którego premiera odbyła się w 1994 roku, szybko stał się fenomenem. Matthew Perry, miał zaledwie 25 lat, kiedy rozpoczęły się nagrania do sitcomu. Niedługo później stał się popularnym i uwielbianym aktorem, wraz z innymi członkami obsady: Jennifer Aniston, Courteney Cox, Mattem LeBlancem oraz Davidem Schwimmerem i Lisą Kudrow. Według „USA Today" każdy z członków obsady serialu zarabiał minimum 20 milionów dolarów rocznieMatthew Perry, który zmarł 28 października 2023 roku w swoim domu w Los Angeles w Kalifornii, miał zebrać podobno nawet 120 milionów dolarów majątku. Fani zaczęli więc zastanawiać się, kto otrzyma spadek po serialowym Chandlerze. Odpowiedź może zaskoczyć w dodatku, że Perry osamotnił zaledwie swojego ukochanego psa Alberta. Nie doczekał się ani dzieci, ani wnuków, a żaden jego związek nie zakończył się małżeństwem.

Jaki majątek posiadał Matthew Perry? Wiemy, kto otrzyma spadek po celebrycie

Według danych magazynu "Parade" każdy z aktorów "Przyjaciół" zarabiał cały milion dolarów na odcinkach sezonów 9 i 10. Wcześniej były to nieznacznie mniejsze kwoty. Obsada dostaje jednak do teraz po 20 milionów dolarów rocznie w postaci tantiem z produkcji. Nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się, co po śmierci Matthew Perry'ego stanie się z jego majątkiem, ale i pozostałościami, które dostawał co roku. Choć gwiazdor nie obnosił się ze swoją fortuną, udało mu się zgromadzić około 120 milionów dolarów. Tak wyceniany był jego majątek w październiku 2022 roku. Perry nie miał ani żony, ani dzieci, które według amerykańskiego prawa mają pierwszeństwo dziedziczenia. Część pieniędzy otrzymają zatem z pewnością jego rodzice. Media donoszą jednak, że najprawdopodobniej majątek trafi do "Domu Perry'ego". Miejsca, które aktor założył w Malibu jako ośrodek pomagający osobom uzależnionym od alkoholu i narkotyków. Matthew Perry przyczyni się więc do czynienia dobra nawet po swojej śmierci. Aktor został pochowany na Forest Lawn Memorial Park w Los Angeles, niedaleko Wzgórza Hollywood.

Więcej o: