Znaki zodiaku po kolei - ustalone daty i cechy osobowości każdego znaku zodiaku

Czy znasz znaki zodiaku po kolei? Każdy jest inny i wnosi coś wyjątkowego. Jak data urodzenia wpływa na charakter i to jak odbiera nas otoczenie? Sprawdź kolejność znaku zodiaku i pracuj nad samoświadomością.

Znaki zodiaku - od kiedy do kiedy obowiązuje Twój symbol? 

Astrologia chociaż opiera się na niuansach, to uznaje ścisły podział kalendarza na 12 części. Każdą z nich reprezentuje inny znak, istotny element całej układanki. Chcesz sprawdzić znak nowo poznanej osoby na podstawie daty urodzenia? A może chcesz pogłębić wiedzę na swój temat? Poniżej krótka ściągawka z podziałem na miesiące. 

Miesiące i znaki zodiaku po kolei 

Interesują Cię znaki zodiaku? Od kiedy do kiedy rządzi Rak, a od kiedy Panna? Miesiące i znaki zodiaku po kolei znajdziesz poniżej. Tutaj każdy szczegół ma znaczenie. 

Znak zodiaku - od kiedy do kiedy obowiązuje kolejny symbol

 • Baran (21 marca – 19 kwietnia) 
 • Byk (20 kwietnia – 20 maja) 
 • Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca) 
 • Rak (21 czerwca – 22 lipca) 
 • Lew (23 lipca – 22 sierpnia) 
 • Panna (23 sierpnia – 22 września) 
 • Waga (23 września – 22 października) 
 • Skorpion (23 października – 21 listopada) 
 • Strzelec (22 listopada – 21 grudnia) 
 • Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia) 
 • Wodnik (20 stycznia – 18 lutego) 
 • Ryby (19 lutego – 20 marca)

Czas przyjrzeć się bliżej charakterystyce Strzelca, Ryb, czy Byka. Poniżej znajdziesz opisy wszystkich znaków zodiaku.   

Zobacz wideo Oto zaskakujący test opisujący twoją osobowość i twoje relacje z bliskimi

Kolejność znaków zodiaku - czy istnieje podział na gorsze i lepsze znaki? 

Astrolodzy odcinają się od takiego podejścia, pod każdym symbolem kryją się zarówno mocne jak i słabe strony, tym bardziej kolejność znaków zodiaku też nie ma żadnego znaczenia. 

Znaki zodiaku kolejność i opis 

Baran to dynamiczny znak ognia, który często wchodzi w trudne sytuacje, ale też udaje mu się wyjść z nich bez szwanku. 

Byk znak ziemi, preferuje relaks w spokojnym otoczeniu. Sielanka złożona z pięknej muzyki, kojących aromatów i soczystych smaków to wymarzone warunki dla Byka. 

Bliźnięta charakteryzuje ciągle nienasycona ciekawość, która prowadzi je przez życie. Ten powietrzny znak musiał się zdublować jak niebiańskie bliźniaki, aby móc zrealizować wszystkie swoje cele. 

Czas na Raka, który doskonale porusza się pomiędzy morzem i brzegiem. To symbol połączenia świata emocji i materii, w którym Rak porusza się bez większego problemu. Intuicja na najwyższym poziomie oraz "twarda skorupa" to idealne połączenie, które prowadzi go przez życie. 

Lew reprezentuje znak ognia. Prawdziwy król dżungli o królewskim statusie: pełny życia Lew uwielbia blask reflektorów i czerwony dywan. Samouwielbienie nie przeszkadza mu w roli oddanego rodzica, czy dobrego przyjaciela. 

Pannę wyróżnia logiczna i praktyczna natura. Bez zastanowienia można powierzyć Jej nawet najbardziej wymagające zadanie i mieć pewność, że doprowadzi sprawę do końca. Znak ziemi sprawia, że Panna doskonale porusza się w świecie materii.  

Waga oznacza sprawiedliwość i harmonię. Obsesja na punkcie symetrii pozwala Wadze osiągnąć równowagę we wszystkich obszarach życia, nawet w sferze relacji romantycznych. 

Nieuchwytny i tajemniczy Skorpion jest pełen emocjonalnej energii i wewnętrznej mądrości. Symbol wody sprawia, że Skorpion sferę emocjonalną wykorzystuje jako czyste paliwo. 

Strzelec w znaku ognia jest żądny wiedzy, jak rozpalona strzała ciągle goni też za nowymi sukcesami. Strzelec jak ogień lubi przekraczać granice i nie boi się ryzyka. 

Koziorożec znak ziemi powoli wspina się na szczyt, bo wie, że cierpliwość, wytrwałość i poświęcenie to jedyna droga do sukcesu. Podobną zachowawczość stosuje w relacjach międzyludzkich. 

Wodnik stara się uczynić świat lepszym miejscem. Ten innowacyjny, postępowy i rewolucyjny znak wskazuje innym nowe, nieodkryte ścieżki i swoim działaniem pokazuje, że kreatywność się opłaca. 

Ryby to jeden z najbardziej intuicyjnych, wrażliwych i empatycznych znaków. Jako ostatnie Ryby odrobiły każdą lekcję, którą przeszły pozostałe znaki. Dwie ryby pływające w przeciwnych kierunkach symbolizują ciągły podział uwagi Ryb pomiędzy światem fantazji a rzeczywistością. 

Zobacz też: Horoskop na tydzień 30.10 - 5.11 [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]

Więcej o:
Copyright © Agora SA